آیه قرآن درباره دنیا + تفسیر و ترجمه و عکس نوشته

ایه درباره دنیا
دانلود عکس نوشته در اندازه مربعی (749 بار دانلود شده) دانلود عکس نوشته در اندازه استوری (775 بار دانلود شده)

?آیه ۶۴ سوره مبارکه عنکبوت:

?(وَمَا هَٰذِهِ الْحَيَاةُ الدُّنْيَا إِلَّا لَهْوٌ وَلَعِبٌ ۚ وَإِنَّ الدَّارَ الْآخِرَةَ لَهِيَ الْحَيَوَانُ ۚ لَوْ كَانُوا يَعْلَمُونَ )?

?ترجمه:

?(و این زندگی دنیا چیزی جز لهو و بازی نیست و به درستی که زندگی حقیقی ، آخرت است اگر که اهل فهمیدن بودند.

?تفسیر:

?(لهو) یعنی امر بیهوده ای که انسان را از کار مهم و مفیدش مانع شود و او را به خودمشغول سازد.و (لعب ) یعنی کارهایی با نظم خیالی و با هدف خیالی ، درست مثل بازیهای بچه ها. ومسلما زندگی دنیا از مصادیق لهو و لعب است ، چون انسان را با زینتهای فانی خود فریب می دهد و او را از زندگی باقی و ابدی باز می دارد و درست مانند بازیهای کودکانه فانی وزود گذر است .

◀️همانطور که بچه ها با حرص و شور شروع به بازی می کنند اما پس ازساعتی از آن سیر شده و متفرق می شوند و یا همانگونه که کودکان بر سربازی جار وجنجال بپا می کنند، مردم نیز بر سر امور دنیوی با هم می جنگند و ستمگران همچون سگهای درنده بر سر مطامع آن نزاع می کنند و همه اینها اموری خیالی و سرابگونه هستند، یعنی فرزندان ، اموال ، همسران ، ریاست و مولویت ، خدمتگزاران و اعوان وانصار همه اوهامی عاری از حقیقت هستند و انسان چیزی از منافع مذکور را مالک نمی شود، جز در جایگاه (وهم ) و خیال .لذا زندگی حقیقی ، زندگی آخرت است که بقائی است که فنا در آن راه ندارد و لذتی است که با المی آمیخته نمی شود و سعادتی است که بدبختی و شقاوت به همراه آن نیست ، و انسان در آن عالم با کمالات واقعی که آنها را از راه ایمان و عمل صالح بدست آورده ، زندگی می کند و اگر مردم دانا بودند، می فهمیدند که حقیقت مطلب به همین صورت است .

?» تفسیر المیزان – خلاصه

عطر قـــ?ــــرآن
? @AtreQuran

دیدگاه کاربران
 • وهاب 5 اردیبهشت 1401

  سلام من قصد دارم یک صفحه اینستاگرام باموضوع هر روز یک آیه از قرآن راه اندازی کنم آیا میتونم از عکس نوشته های قرآنی سایت شما استفاده کنم

  09103404090

  ميرتاج الديني
  باتشکر

  • میلاد رضائیان 11 خرداد 1401

   سلام ، کپی حلال فقط آدرس داخل عکس ها رو پاک نکنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =