روز عرفه

دانلود عکس نوشته در اندازه مربعی (207 بار دانلود شده) دانلود عکس نوشته در اندازه استوری (305 بار دانلود شده)

 

⭕روایتی نقل شده است که شب عرفه هر دعای خیری که انسان بکند به اجابت میرسد؛ و برای کسی که در شب عرفه اطاعت الهی را بکند و اعمال صالحه را انجام دهد، معادل 170 سال اطاعت و عبادت است؛ یعنی از نظر پاداش یک چنین چیزی است.

?این عظمت شب عرفه را میرساند. به حسب ظاهر امشب شب عرفه است؛ لذا میخواستم این را به دوستان عرض کنم که اوّل مسأله دعا را در روایت دارد؛ دعا کنید. دعای خیر کنید و بدانید که به اجابت میرسد؛ و اینکه ان شاء الله امشب را هم مقیّد باشید که اشتغالات کنار برود و به سوی عبادات و صالحات بپردازید؛ وقتی که یک معادله اینچنینی هست که 170 سال عبادت، این خیلی قابل توجه است و این یکی از فرصتهایی است که ما داریم..

?در روایت آمده است که اگر کسی در شب قدر آمرزیده نشود، دیگر فرصتی به آن عظمت برای او در آن سال پیش نمی آید مگر یک روز و آن روز عرفه است…

?فردا، روز عرفه است و خوب است که این روز گرانقدر را قدر بدانیم. مناسب است که از بعضی کارهای غیر ضروری دست بکشیم و به اعمال این روز مشغول شویم…

?در ادامه برخی از اعمال روز عرفه را یادآوری می کنیم، در ضمن، دعای عرفه و زیارت حضرت سیدالشهداء علیه السلام را (که خواندنشان یکی از اعمال روز عرفه است) به صورت صوتی خدمتتان در کانال تلگرام در روز عرفه ارسال خواهم کرد.

⁦◀️⁩اعمال روز عرفه ?

? غسل
?مستحب است روزه روز عرفه براي کسي که ضعف پيدا نکند از دعا خواندن
? زیارت امام حسین علیه السلام
? دو رکعت نماز؛ رکعت اول سوره ی حمد و توحید، رکعت دوم، حمد و کافرون…
? نماز امیرالمومنین علیه السلام
? تسبیحات و ذکرهایی که در این روز وارد شده
? دعای عرفه
? و اعمال دیگری که با مراجعه به کتاب مفاتیح الجنان، بخش اعمال سنه ⬅️ اعمال ماه ذی الحجه ⬅️ اعمال روز عرفه، می توانید از آن اطلاع پیدا کنید?

التماس دعا✋

عطر قــــ?ـــرآن
? @AtreQuran

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 2 =