دلم دوباره این شب ها برای حرم گرفته + عکس نوشته

دانلود عکس نوشته در اندازه مربعی (557 بار دانلود شده) دانلود عکس نوشته در اندازه استوری (507 بار دانلود شده)

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین علیه السلام

💖شب جمعه، شب پرفضیلت و بابرکتی است، و در روایات برای این شب اعمالی سفارش شده است. در همین راستا، یکی از اعمال سفارش‌شده در این شب، زیارت امام حسین( علیه السلام ) می‌باشد.همچنین چون قبر آن‌حضرت در شب‌های جمعه زائران خاصی دارد، به اهمیت آن افزوده است.
💖 زائران ویژه زیارت مرقد مبارک امام حسین( علیه السلام ) عبارت‌اند از:
💚حضرت زهرا سلام الله علیها
💚پیامبران الهی و جانشینان آنان
💚فرشتگان

💖 از جمله مطالبي که درباره زيارت حضرت سيدالشهداء امام حسين (ع) رسيده مطلبي است که در داستان تشرّف حاج علي بغدادي (ره) به حضور مبارک صاحب الزمان (ع) نقل شده و آن قسمت اين است که مي گويد به آن حضرت عرض کردم: «مولاي ما! روضه خوانان حسين (ع) حديثي را نقل مي کنند که مردي در عالم رؤيا هودجي را در ميان زمين و آسمان ديد و پرسيد که چه کساني در اين هودج(۱) نشسته اند؟

💖پاسخ داده شد: حضرت زهرا (س) و خديجه کبري (س) پرسيد: به کجا مي روند؟ جواب دادند: امشب شب جمعه است و آنان براي زيارت امام حسين (ع) در شب جمعه، مي روند و نيز ديد که از هودج، رقعه هايي مي ريزد و در آن مکتوب است: «براي زيارت کننده حسين (ع) در شب جمعه، امان از آتش دوزخ است.»

اکنون آيا اين حديث صحيح است؟» حضرت فرمود: «نَعَم زِيارَه الحُسَين (ع) فِي لَيلَهِ الجُمعَه اَمانُ مِن النّار يومَ القِيامَه؛
يعني، آري زيارت حسين (ع) در شب جمعه امان از آتش دوزخ در روز قيامت خواهد بود.»

📚(بحار الانوار ، ج ۵۳ ، ص ۳۱۵)

🔴(۱)هودج
لغت‌نامه دهخدا👇

◀️هودج: چیزی چون سبدی بزرگ و سایبانی بر سر آن مانند کجاوه

💕امشب شب جمعست، شب زیارتی ارباب بی کفن حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام، همین الان رو به حرم امام حسین علیه السلام بایست و سه مرتبه بگو:

❤️صلی الله علیک یا ابا عبدالله❤️

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + پنج =