وب سایت در حال به روز رسانی می باشد، از شکیبایی شما متشکریم.

إِلَهِی هَبْ لِی کَمالَ الِانْقِطَاعِ إِلَیْکَ

  • ۲۲ فروردین ۱۳۹۹
  • 607 بازدید
  • دعا گرافی
  • میلاد رضائیان

🌹🍃«إِلَهِی هَبْ لِی کَمَالَ الِانْقِطَاعِ إِلَیْکَ وَ أَنِرْ أَبْصَارَ قُلُوبِنَا بِضِیَاءِ نَظَرِهَا إِلَیْکَ، حَتَّى تَخِرَقَ أَبْصَارُ الْقُلُوبِ حُجُبَ النُّورِ، فَتَصِلَ إِلَى مَعْدِنِ الْعَظَمَةِ وَ تَصِیرَ أَرْوَاحُنَا مُعَلَّقَةً بِعِزِّ قُدْسِک‏»

◀️مناجات شعبانیه از ناحیه ‏ی امیرالمؤمنین- علیه‏ السّلام- صادر شده و سایر معصومین- علیهم‏ السّلام- نیز آن را قرائت مى‏ کرده‏ اند، لذا نباید کلمات آن را سطحى و عامیانه به حساب آورد. فراز فوق از یکى از بخش‏ هاى حساس این دعاست و باید به جمله جمله آن، دقّت بیشترى بشود.
🌺🍃توجه به معناى «کمال انقطاع»👇.

🌹شایسته است توجّه شود چرا فرموده شده: «کَمالَ الْإِنْقِطاعِ إِلَیْکَ.» و فرموده نشده: «هَبْ لِىَ الْإِنْقِطاعَ إِلَیْکَ.» معلوم مى‏شود انقطاع و کمال انقطاع، فرق دارد. به خصوص وقتى آن را امیرالمؤمنین- علیه‏ السّلام- بفرماید؛ چرا که آن بزرگوار از نظر ظاهرى و باطنى منقطع به او سبحانه مى‏ باشد و گویا کمال انقطاع تمام را از نظر باطنى تقاضا مى‏ فرماید که همان: «إِنَّ لِى مَعَ اللَّهِ وَقْتٌ» نقل شده از رسول‏ اللَّه- صلّى اللَّه علیه و آله و سلّم- باشد.

📚#مناجات_شعبانیه.

📚منبع مناجات شعبانیه :خوانساری، محمدباقر، روضات الجنات، قم، اسماعیلیان، ۱۳۹۰ش..ابن طاووس، علی بن موسی، اقبال الاعمال، بیروت، موسسة اعلمی للمطبوعات، ۱۴۱۷ق/۱۹۹۶م..مفاتیح‌الجنان شیخ عباس قمی

دیدگاه:

دو + 2 =