وب سایت در حال به روز رسانی می باشد، از شکیبایی شما متشکریم.

حب الحسین هویتنا

❤️حب الحسین هویتنا⁦❤️⁩
⁦❤️⁩محبت به امام حسین (علیه السلام) هویت ماست⁦❤️⁩

⁦◀️⁩از جمله احادیث نبوی که در واقع بیانگر تأثیر پذیری معنوی مردم از وجود مبارک سیدالشهداء (ع) می باشد، حدیثی است که فرمود:

🌷«ان للحسین محبة مکنونة فی قلوب المؤمنین ». [۱]

🌷در کانون دلهای مؤمنین، محبتی نهفته و ویژه نسبت به حسین وجود دارد.

⁦◀️⁩کیست که نام حسین (ع) را بشنود و فردی از افراد بشر یا تنی از اولاد انسان باشد و حالت انقلاب و انکسار و دلباختگی برای او فراهم نشود؟ محبت حسین (ع) دلها را به التهاب در آورده و جگرها را گداخته و مذاب می سازد، و شورش دل و آتش درون را به ریزش قطرات اشک از دیدگان، آشکارا و عیان می کند.

⁦◀️⁩در کجای دنیا دیده می شود که شیعه و دوستدار حسین در آنجا باشد و اقامه عزای حسینی نکند. کیست که پس از دادن عزیزترین محبوب و مطلوب خود به اندک فاصله و مختصر وقت و گذشتن کمتر زمانی، آن مصیبت را فراموش نکند؛ جز مصیبت حسین (ع) که با این همه طول زمان و گذشتن قرنها، روز به روز این مصیبت تازه تر و شور و شراره اش بیشتر و بلندتر می گردد. آیا نه این، جذبه عشق و علاقه و تأثیر محبت و فرط دلبستگی و دلباختگی علاقه مندان نسبت به آن امام محبوب است؟

⁦◀️⁩براستی، سنت الهی چنین بوده که محبت امامی که مسیر تاریخ را عوض کرده و دین الهی را نجات می بخشد به گونه ای خاص در دل و جان مسلمین و مؤمنین قرار گیرد، حتی کسانی که مقابل حسین (ع) قرار گرفتند به قول فرزدق: «دلهایشان با او بود، اگر چه بر اثر دنیا پرستی شمشیرهایشان بر روی او کشیده شد». چه رسد به مؤمنینی که عشق و محبت او با گل آنان سرشته شده است.

⁦◀️⁩حتی محبت حسین (ع) در دل و جان رسول اکرم (ص) نیز ریشه دوانیده بود، به طوری که می فرمود: «هر گاه که به فرزندم حسین می نگرم، گرسنگی و اندوه از وجودم رخت بر می بندد».[۲] و نیز می فرمود: «بار خدایا، من حسین را دوست دارم و آنان که دوستدار او هستند نیز دوست دارم ».[۳]

⁦❤️⁩راه حسین (ع) راه دل است، و هرگاه عاشقی به دل توجه کند او را پیدا می کند. لذا در برخی روایات وارد است که: «قبر او در دلهای دوستداران اوست».

🍃سلام از دور و از نزدیک بهر او بود یکسان
🍃بلی قبر شریف او دل اهل یقین باشد

📚پی نوشت ها👇

[۱] حماسهء حسينى , استاد شهيد مطهرى , ج ۳ ص ۲۴۷

[۲] بحارالانوار , علامه مجلسى , ج ۴۳, ص ۳۰۹

[۳] بحارالانوار , علامه مجلسى , ج ۴۳, ص ۲۸۱

📚منبع : برگرفته از کتاب آثار و بركات سيد الشهدا ، عليرضا رجالى تهرانى

👉🆔 @AtreQuran 💯
۳h

دیدگاه:

پنج × 3 =